Európában a negyedik legjobb a győri egyetem kisautója

A győri Széchenyi István Egyetem SZEnergy Team csapata az utolsó futamon elért 191 km/kWh eredménnyel a 4. helyen zárta a Shell Eco-marathon Europe versenyét Rotterdamban.

„Nagyon boldogok vagyunk, mert a tavalyi 7. helyhez és a 133 km/kWh képest is hatalmas az előrelépés. Összesen 32 csapat volt a kategóriánkban és az előttünk levő 3. helyezett 198 km/kWh-t futott, az előtte levők sem sokkal többet, ami behozható lesz jövőre a fejlesztéseinkkel. A fogyasztás alapján a 2. helyezettek lettünk volna, s a napelemek számunkra kedvezőtlenebb hatásfoka alapján végeztünk a negyedik helyen. 2015-re megcélozzuk a dobogót” – mondta el Pup Dániel tanszéki mérnök, aki több éve irányítja a folyamatosan eredményesen szereplő győri egyetemi csapatot, a SZEnergy-t. A csapat – a SZEnergy_Team Alternatív Közlekedést Fejlesztő Hallgatói Közhasznú Egyesület - munkáját a Közúti és Vasúti Járművek Tanszék, a Járműipari Kutató Központ mellett sok szakmai cég is támogatta.

Forrás:
Winkler Csaba