Felhívás Sci-ndikátor Országos Tudománykommunikációs versenyre

A Nők a Tudományban Egyesület Felhívása:

A Sci-ndikátor kezdeményezés célja, hogy aktivizálja, láthatóvá és sikeressé tegye a technológia-orientált területeken tanuló tehetséges és kreatív egyetemista és PhD hallgatókat – jövendő tudósainkat. Meggyőződésünk, hogy a kutatóknak már pályafutásuk elején el kell sajátítaniuk a tudományos karrierjük építéséhez szükséges kommunikációs eszköztárat. A verseny során alkalmat kínálunk a fiataloknak arra, hogy bemutassák kutatási területünket, eredményeiket.
A döntések meghozatala során a szakmai kiválóság mellett azt a képességet is értékeli a zsűri, hogy hogyan képes a versenyző közvetíteni saját munkájának eredményét.
Az előselejtező után – mely 1 perces, saját készítésű, tudományos ötletet vagy kutatást bemutató videókon alapul – a kiválasztott versenyzőket mentor segíti kommunikációs és előadói képességeik fejlesztésében.

A szórakoztató és látványos országos döntő során (2017. február végén) a szakemberekből álló zsűri és a közönség kiválasztja az év Sci-ndikátorát. Az élő közvetítést partnerünk, a Ustream biztosítja.

JELENTKEZZ, HA

természettudományi, műszaki, informatikai, matematika alap-, vagy mesterszakos illetve doktorandusz hallgató vagy.

NYEREMÉNYEK

• 1 győztes kiutazhat a CERN svájci központjába, a világ legnagyobb részecskegyorsító fellegvárába, ami egyben élen jár a tudománykommunikációban
  • 1 győztes 1 hónapos szakmai gyakorlatot tölthet a Ustream, an IBM Company budapesti fejlesztőközpontjában
  • 3 győztes elsajátíthatja a Google AdWords, az Analytics és a YouTube rejtelmeit elméletben és gyakorlatban gyakorlott Googlerektől, illetve elismert szakemberektől
  • 1 győztes részt vehet a Szertár tudománykommunikációs mentorprogramjában
  • A döntősök bemutatkozhatnak a 2017. évi Magyar Tudomány Ünnepén

MIÉRT LEGYÉL TE A TERÜLETED SCI-NDIKÁTORA

• mert így nem te jelentkezel majd innovatív cégekhez és vezető kutatóintézetekhez, hanem ők versenyezhetnek majd érted
  • mert felbecsülhetetlen értékű kommunikációs készségeket szerezhetsz
  • mert a verseny kiváló kapcsolatépítési lehetőség az akadémiai és az ipari szférával
  • mert megismerkedhetsz hasonló gondolkodású emberekkel
  • mert részvételeddel inspirálhatod a következő generáció mérnökeit és kutatóit

De, ha még mindig remeg a lábad, az sem baj, segítünk felkészülni a döntőre, ha túljutsz az előselejtezőn.

A Sci-ndikátor országos tudománykommunikációs verseny regisztrációja már elkezdődött. Határidő: november 7.

További részletek: http://www.sci-ndikator.hu/