Fődíj a győri építész-jelöltnek

Idén először két kategóriában érkezhettek a Fémlemezfedések az építészetben című pályázatra anyagok. A szakmai zsűri így 1-1 fődíjat és összesen 8 különdíjat adott át. A jövő építészei kategóriában az építészhallgatók pályázatai közül Wimmer György, a győri Széchenyi István Egyetem szerkezettervező építészmérnök mesterszakos hallgatója a Győri Jazz Klub tervével aratott nagy sikert, s fődíjat kapott.

2013-ban harmadik alkalommal hirdette meg a Prefa Hungária Kft. a Fémlemezfedések az építészetben című versenypályázatát. A tetőfedési és homlokzatburkolati rendszerek gyártásával és fejlesztésével foglakozó Prefa Hungária Kft. a minőségi fémlemezfedések és burkolatok széleskörű és időtálló felhasználását kívánta díjazni és bemutatni.

Az építészhallgatói kategóriában a szakmai zsűri Wimmer György Győri Jazz Klub épülettervezetének ítélte a fődíjat. Wimmer György, a győri Széchenyi István Egyetem szerkezettervező építészmérnök mesterszakos hallgatója tervpályázatában a győri jazz zene népszerűsítésére egy olyan Jazz Klub kialakítására vállalkozott, melynek földszintjén egy koncertek megtartására alkalmas szórakozóhely helyet, emeletén pedig bérelhető próbatermeket lehet kialakítani.

A tömegformálás egy pattintott sziklaformát idéző, élekben találkozó sokszögek által alkotott burokként került megfogalmazásra. A zene dinamikáját tükröző épület három nagyméretű üvegfelülettel nyílik fel a külvilág felé, ezzel oldva monumentalitását. A nagy felületeket a homlokzati burkolat osztása oldja, mely átfordul a tetőfelületre is. Az anyagszerű megjelenés érdekében a kerthelyiség kerítése, a gazdasági bejáratok és a kémény kialakítása is mind tömegbe illeszkedő módon lettek megtervezve. Mind a homlokzaton, mind a tetőfelületen barna színű PREFA Siding alumínium szalagos burkolat kerülhet alkalmazásra, mely kiválóan alkalmas a különböző rendeltetésű mögöttes szerkezetek azonos megjelenésének biztosítására, legyen az könnyűszerkezetes féltető, kerítés, vasbeton szerkezetű fal, koporsófödém vagy akár ajtó.

Részletes információ a pályázatról: http://www.epitesimegoldasok.hu/hirlevel/20130522/index.html