Kaunas és Győr Egyetemeinek együttműködése

Robotrendszerek es intelligens rendszerek – KAUNAS ÉS GYŐR EGYETEMEINEK EGYÜTTMŰKÖDÉSE

A Kaunasi Műszaki Egyetem (KME, Litvánia) Panavezysi Karának két oktatója, dr. Daiva Zostatiene dékán es a nemzetközi kapcsolatokért felelős Dalia Susniene a Széchenyi István Egyetemmel kialakítandó együttműködésről tárgyal dr. Kóczy T. Lászlóval, az Egyetemi Doktori Tanács elnökével és a győri intézmény több vezetőjével.

A litván egyetem oktatói a látogatás során – az Erasmus program kereteben – több előadást tartanak. Dr. Daiva Zostatiene dékán és dr. Kóczy T. László, az Egyetemi Doktori Tanács elnöke aláírták a Széchenyi István Egyetem es a Kaunasi Műszaki Egyetem közötti tudományos együttműködési megállapodást. A KME impakt faktoros folyóiratot ad ki villamos- es elektronikai mérnöki területen, amelynek szerkesztő bizottságába, valamint az évente megrendezendő szakmai konferencia programbizottságába dr. Kóczy T. Lászlót is felkérték, s lehetőséget adnak a győri egyetemi oktatóknak, kutatóknak az ottani publikációra. A következő félévre a vendégek meghívást adtak át két vendégelőadó részére, elsősorban a robotrendszerek es intelligens rendszerek témakörben tartandó koncentrált mesterképzés-szintű előadásblokk tartására.