Kitüntetések 2012. augusztus 20. alkalmából

Dr. Michelberger Pál az MTA r. tagja, Széchenyi-díjas gépészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritusa, a győri Széchenyi István Egyetem Tiszteletbeli Doktora a MAGYAR ÉRDEMREND középkereszt a csillaggal polgári tagozata kitüntetést kapta.

Huzamos időn át végzett kiemelkedő munkássága, valamint a honvédelem ügye érdekében végzett áldozatos tevékenysége elismeréseként A Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozatát” vehette át dr. Bedécs Gyula, a Győr-Moson-Sopron megyei Idegenforgalmi Hivatal nyugállományú igazgatója, a győri Révai Miklós Gimnázium ny. tanára.

Pauler Gyula-díjban részesült jelentős szakmai munkát végző levéltárosként Bana József Győr Megyei Jogú Város Levéltárának igazgatója, a győri Széchenyi István Egyetem óraadó tanára.

Banyák István nyugalmazott prímás a roma zene műveléséért és a fiatal felvidéki roma tehetségek gondozásáért a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesült. A felvidéki Banyák család három ifjú képviselője tanult, tanul a győri egyetem zeneművész szakán. A család egyik őse, Bihari János zeneszerző és hegedűművész a XIX. század első évtizedeinek legkedveltebb hazai muzsikusa volt.

Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése Győr-Moson-Sopron Megye Egészségügyéért - dr. Petz Aladár-díj elismerést adományozott dr. Lajtay György nyugállományú rendőrorvos ezredesnek, belgyógyász szakorvosnak, igazságügyi orvos-szakértőnek, a győri Széchenyi István Egyetem orvosi szolgálata vezetőjének.

Dr. Lajtay Györgyöt 1961-ben avatták doktorrá. Dolgozott körzeti orvosként, majd a megyei tanács kórházában belgyógyász szakorvosként. 1969-ben került a megyei rendőr-főkapitányság állományába, ezzel párhuzamosan a megyei büntetés-végrehajtási intézetben egészségügy szakorvos. 1974-ben igazságügyi orvostani ismeretekből is sikeres szakvizsgát tett, ezen ismeretek birtokában igazságügyi orvos-szakértői tevékenységet is végez. Majd’ négy évtizede a Széchenyi István Egyetem, illetve jogelődje, a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola orvosi szolgálatának vezetője. 1995-ben nyugállományba vonult. 2009-ben rendőr orvos ezredessé léptették elő. Dr. Lajtay György az elismeréssel járó pénzösszeget teljes egészében felajánlotta az Universitas-Győr Alapítvány javára.

Gábor József, a győri Széchenyi István Egyetem Zeneművészeti Intézet nyugalmazott igazgatója több mint négy évtizedes kiemelkedő zongoraművészi és zenepedagógiai munkásságáért a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést vehette át.