Kiosztásra kerültek a Publikációs Nívódíjak és az Év Kutatónője Díj

A hagyományoknak megfelelően a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat november 3-i egyetemi központi ünnepségén kerültek átadásra a 2016. évi Publikációs Nívódíjak, valamint az Év Kutatónője Díj.

A PUBLIKÁCIÓS NÍVÓDÍJ NYERTESEI

FOLYÓIRATCIKK KATEGÓRIA:

Megosztott díjat nyert:

PROF. DR. ÖRDÖG VINCE egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia doktora (Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar Növénybiológiai Tanszék)
DR. HABIL MOLNÁR ZOLTÁN egyetemi docens, kutatási dékánhelyettes (Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar Növénybiológiai Tanszék)
BÁLINT PÉTER tanszéki mérnök (Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar Növénybiológiai Tanszék)

EFFECT OF TEMPERATURE AND NITROGEN CONCENTRATION ON LIPID PRODUCTIVITY AND FATTY ACID COMPOSITION IN THREE CHLORELLA (In: Algal Research (16) 140-149. 2016.03.01.)

Megosztott díjat nyert:

DR. BÖRÖCZ PÉTER egyetemi docens (Audi Hungaria Járműmérnöki Kar Logisztikai és Szállítmányozási Tanszék)

MEASUREMENT AND ANALYSIS OF VIBRATION LEVELS IN RAIL TRANSPORT IN CENTRAL EUROPE (In: Packaging Technology and Science, 2016)

TUDOMÁNYOS MONOGRÁFIA KATEGÓRIA:

PROF. DR. BARANYI PÉTER egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola vezetője (Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar Informatika Tanszék)

TP-MODEL TRANSFORMATION BASED CONTROL DESIGN FRAMEWORKS (Springer International Publishing Switzerland 2016)

AZ ÉV KUTATÓNŐJE DÍJ

NAGYNÉ DR. SZABÓ ANDREA egyetemi docens, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Karon a Fizika és Kémia Tanszék tanszékvezető-helyettese.

Nagyné Dr. Szabó Andrea okleveles környezetmérnök, környezetirányítási szakértő, és kutató-fejlesztő szakmérnök, a Pannon Egyetemen végezte felsőfokú tanulmányait, illetve itt szerezte meg doktori fokozatát kémiai tudományágban. Számos szakmai elismerésben részesült, és 2009-ben Junior Príma Díjat nyert Magyar oktatás és köznevelés kategóriában.
Tagja a Magyar Kémikusok Egyesületének, ill. köztestületi tagja a Magyar Tudományos Akadémia Radiokémiai Bizottságának, 14 nemzetközi környezetvédelmi és 1 hazai folyóirat szakmai bírálója.
Az intézményben 2012-ben megalapított Környezetkémiai Kutatócsoport csoportvezetője. Az elmúlt néhány évben a környezetkémia terén felelős szerzője 6 db impakt faktorral rendelkező folyóiratcikknek, - amelyek összesített impakt faktora 10.223 -, 5 db referált folyóiratcikknek és 9 db konferenciaközleménynek. E témakörben megjelent publikációihoz már 40 db független hivatkozás köthető.
Egyetemünkön oktatói munkája keretében 5 db új tantárgyat indított kémiai szakterületen. Rendszeresen részt vesz tudománynépszerűsítő előadások tartásában a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozat keretében.
A hallgatói tehetséggondozásban is tevékenyen részt vesz, illetve környezetmérnök szakos hallgatók szakdolgozat témavezetését látja el.

Gratulálunk a díjazottaknak!