Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola

Kategória : Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola módosítva: 2011.09.09 11:34

Az „Infrastrukturális rendszerek modellezése és fejlesztése" Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola 2005-ben alakult. Működése során három tudományterületre - az informatika, a közlekedéstudományok, és az építőmérnöki tudományok területére - fókuszál.

A Doktori Iskola küldetése, hogy egyetemünk Műszaki Tudományi Karán a tudományos kutatások egyik legfontosabb műhelye legyen. A vezető oktatók és kutatók illetve a tudományos munkával most ismerkedő doktorandusz hallgatók együttműködése és speciális munkamegosztása a kutatásokhoz szükséges műhelymunka kialakítását és folytatását, valamint az eredmények színvonalas közlését mozdítja elő. Ezen kívül a Doktori Iskola a Kar számára fontos forrás a színvonalas munkaerő-utánpótlásban.